Wypoczynek w tempie "Slow"

20
Dez '22
Wypoczynek w tempie "Slow"

Mazury to świetne miejsce, by zwolnić i prawdziwie odpocząć. Tempo „slow” w turystyce oznacza jakościowy i niespieszny wypoczynek. Bez stania w kolejkach, odhaczania kolejnych atrakcji i podążania za tym co modne, a niekoniecznie nasze. To nie tylko świetna alternatywa dla tradycyjnych podróży, ale także określona filozofia spędzania czasu. Czas to najlepsze co możemy dać sobie podczas wolnego weekendu czy urlopu. Warto go wykorzystać mądrze i świadomie. Zapraszamy do Natury Mazur na aktywny wypoczynek w sercu Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej.

Wypad za miasto to doskonały pomysł na relaks. Mnóstwo badań potwierdza, że ludzie lepiej i szybciej wracają do równowagi i odzyskują dobre samopoczucie w otoczeniu natury, z dala od dużych miejscowości. Sprzyja temu nie tylko przyroda, ale także cisza, spokój i kojące widoki. Od czasu do czasu warto na długi weekend pojechać gdzieś, gdzie rządzi natura. Nie musi to być od razu biwak pod gołym niebem. Równie dobrze namacalny kontakt z przyrodą można mieć w hotelu czterogwiazdkowym

Korzystny wpływ przebywania na łonie natury

Leczniczy wpływ lasu na ludzki organizm został już dawno udowodniony naukowo. Nic tak kojąco nie działa na człowieka jak otoczenie natury. Drzewa wydzielają fitoncydy, lotne związki eteryczne, które sprawiają, że w lesie jest o połowę mniej bakterii niż w mieście. Drzewoterapia nie wymaga od człowieka wiele – wystarczy wyjść na spacer, by cieszyć się zbawiennym wpływem przyrody na nasze zdrowie. W otoczeniu Natury Mazury rosną przede wszystkim bory sosnowe. Sosna jest królową tutejszej puszczy. Dzięki olejkom eterycznym działa leczniczo na układ oddechowy, pomaga w walce z infekcjami oraz uspokaja skołatane nerwy. Jako drzewo iglaste jest zielona przez cały rok, nawet zimą. Kąpiele leśne pozwalają doświadczyć przyrody wieloma zmysłami. Tulenie się do drzew, głaskanie kory i mchów, nasłuchiwanie świergotu ptaków, chodzenie boso po trawie – nasze ciało może chłonąć świat na wiele sposobów. Życie w stylu „eko” to nie tylko moda – to filozofia, dzięki której współczesny człowiek wraca do korzeni. 


W otoczeniu Natury Mazur mamy kilka oznakowanych ścieżek pieszych i rowerowych, z pomocą których możemy odkrywać okolicę. Prawdziwym miejscem mocy są źródła rzeki Łyny (30 minut jazdy z hotelu). Jest to jeden z ciekawszych rezerwatów przyrody województwa warmińsko-mazurskiego. Można tam podziwiać niezwykłe źródlisko najdłuższej rzeki regionu. Łyna wypływa z szerokiego i wysokiego zbocza – szum sączącej się spod ziemi wody działa wyciszająco. Nad wodą zbudowano kładkę, która umożliwia bliski kontakt ze źródłem. Jest to idealne miejsce to medytacji lub po prostu do odpoczynku w sercu przyrody. Warto odwiedzić także rezerwat Koniuszanka (20 minut jazdy z hotelu). Chroni jest tu malowniczy przełom rzeki Koniuszanka oraz lasy występujące na terenie kompleksu, w tym około 80 pomników przyrody. Spacerując ścieżką poznamy historię starych dębów, zjawisko sukcesji naturalnej, efekty pracy bobrów, obumarłe drzewa i cykl życia z nim związany oraz inne zjawiska przyrodnicze.

Spływy kajakowe na Mazurach

Dużą popularnością w okolicy Warchał cieszą się spływy kajakowe. Można pojechać do Brzeźna Łyńskiego (30 minut jazdy z hotelu), by ruszyć na spływ kajakowy rzeką Łyną albo wybrać wieś Swaderki (30 minut drogi) i popłynąć legendarną Marózką. Inną opcją jest spływ rzeką Omulew ze wsi o uroczej nazwie Kot (15 minut z hotelu). Malownicze i niezatłoczone rzeki są wyróżnikiem okolicy. Oczywiście, jak na Mazury przystało, nie brakuje również jezior – w samych Warchałach mamy ich aż trzy – Świętajno (nazywane również Narty), Brajnickie, Warchały. Na hotelowej plaży można wypożyczyć sprzęt wodny – do dyspozycji gości są m.in. kajaki i rowery wodne. 
Atrakcji na Mazurach nie brakuje. Każda pora roku ma tutaj swój urok i odsłania zupełnie inne oblicze regionu. Lasy w okolicy Warchał i  Jedwabna cieszą na okrągło – możliwości wypoczynku na łonie natury jest tu nadzwyczaj wiele.  Jeśli zatęsknimy za miastem można wybrać się na wycieczkę do Szczytna, Olsztyna lub Nidzicy. Dobrze robi także zwyczajne „nicnierobienie” – czasami warto po prostu odpuścić i cieszyć się chwilą. 

 

Virtueller Spaziergang
Hotel Konferenzhallen
eu-flag
Newsletter
Melden Sie sich zu unserem Newsletter an und erhalten Sie aktuelle Informationen zu Events in unserem Hotel.
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen